Wynajem auta w USA! – jak to zrobić? Za ile? I czy to się opłaca?

Jadąc na dwa i pół tygodnia do Stanów w 4 osoby i mając na uwadze trasę, którą chcieliśmy pokonać (NYC – Key West – NYC) jasne było, że wynajmujemy auto! 


Auto postanowiliśmy wynająć jeszcze w Polsce przez jedną ze stron porównujących ceny tej kategorii –  carrentals.com 😊 Wiadomo – żeby było najtaniej 😊 Przecież to te same auta – różnią się tylko cenami 😛

No właśnie… My w pierwszej chwili (a tak naprawdę do przylotu do Newark) myśleliśmy, ze trafiła się nam okazja życia że „złapaliśmy Pana Boga za nogi”, czy coś w tym rodzaju 😊 Koszt naszego auta przy rezerwacji z wyżej wymienionej strony www na 2 tygodnie wynosił 2390 PLN !!!

Dzieląc to na 4 osoby wychodzi super tanio! Benzyna też jest w cenach, o których nam Polakom nawet się nie śniło, więc logistyka wychodziła „za grosze”!

Natomiast przy okienku w firmie ADVANTAGE na lotnisku w Newark, gdzie mieliśmy ów auto odebrać, okazało się, że cena ze strony www nie zawierała obowiązkowego ubezpieczenia (jeśli nie chcesz w razie czego naprawiać auta na swój koszt)😊, które wynosiło drugie tyle, co wynajęcie auta…

Swoją drogą nieźle sobie liczą za te ubezpieczenia 😀 – Ciekawe, czy to dlatego, że ludzie powodują tyle wypadków, czy jest jakieś inne wytłumaczenie, o którym nie mamy pojęcia?

 Negocjowaliśmy – w końcu było nas tam 3 handlowców! 😀 skorych do targowania 😀

Sprawdzaliśmy na stronach, porównywaliśmy ceny w innych firmach zajmujących się rentalem aut i nic… Wszędzie to samo – czyli nie chcieli nas oszukać 🙂 Ale, że w firmie ADVANTAGE ekspedientka naciągała nas co chwilkę na dodatkowe opcje, to ostatecznie auto wynajęliśmy w firmie BUDGET 🙂 

Koniec końców cena auta ostatecznie na 2 tygodnie wyniosła nas 4.757 zł a poruszaliśmy się FORDEM FLEX, który wyglądał tak (ten biały):

Pokonaliśmy ponad 4 000 mil!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here